Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Program   >>   Doprovodný program   >>   Allstar Refjúdží Band

ALLSTAR REFJÚDŽÍ BAND

24.7. / 20:30 / Smetanovy sady
VSTUPNÉ 120 KČ (VEŘEJNOST) / 60 KČ (AKREDITOVANÍ)


Allstar Refjúdží Band je skupina divadelníků a hudebníků z celého světa.
Allstar Refjúdží Band je skupina s vyhraněným uměleckým a společenským postojem.

Skupinu Allstar Refjúdží Band založila režisérka Jana Svobodová a hudebník Michael Romanyshyn. Pro představení Tanec přes plot vytvořili hudební těleso, ve kterém vedle sebe vystupují profesionální hudebníci, herci a lidé, kteří hledají domov v České republice. Skupina Allstar Refjúdží Band vznikla jako logické pokračování dlouholeté práce režisérky Jany Svobodové a její skupiny. Svůj domov mají v divadle Archa.

První album Allstar Refjúdží Bandu nese název Spas! Není to rozkazovací způsob od slovesa spasit. Nejde ani o špás napsaný esemeskou. Spas znamená v kurdštině děkuji. Je to slovo, které na koncertech vykřikuje frontman kapely Miran Kasem po každé písni.
„Miran je pyšný na to, že může mluvit na scéně kurdsky a je mu jedno, že mu v publiku nikdo nerozumí. V jeho rodné Sýrii je zpívat kurdsky na veřejnosti zakázáno“, říká Ondřej Hrab, ředitel divadla Archa.

„Je to zázrak, že můžeme hrát spolu, i když každý pocházíme z jiného koutu světa. Co člen kapely, to rozdílný politický názor a jiné náboženské vyznání“, doplňuje iniciátorka projektu a režisérka divadelního představení Jana Svobodová.

Na albu vedle kurdštiny, čínštiny, angličtiny, švýcarské němčiny zní také čeština s přízvukem. Zvláštní kapitolu tvoří hudební zpracování básně Jaroslava Seiferta Hora Říp, čítankové básně J.V. Raise Cestička k domovu a Tylova textu české národní hymny Kde domov můj. Z úst cizinců, kteří u nás hledají nový domov, zní tato slova s novým naléhavým významem.

www.asrb.cz
Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook