Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Anketa

Anketa

Základem grafické vizualizace 36. Letní filmové školy je soubor litografií s výjevy rajské zahrady dle malířského díla J. E. Ridingera (1698 – 1767), zpracovaných neznámou německou litografickou dílnou na konci 19. století. Podklady byly pořízeny z originálů tisků. Svérázná litografická stylizace Ridingerových děl vyznívá prostřednictvím grafického zpracování inzitně až sentimentálně.

Současně je zhmotněním představ mnoha návštěvníků LFŠ, považujících Uherské Hradiště v době filmové školy za opravdový „ráj“ filmového umění. Vizualizace navozuje retrospektivní fantazijní estetiku na hranici kýče, současně také inspiruje k rozpohybování rajských scén do filmového pásu. Společně s použitím akcentu nasvícení filmařským reflektorem a kontrastním využitím strohého bezpatkového písma vytváří atmosféru časového i vizuálního paradoxu.

Cílem vizualizace bylo zaujmout diváka, přivést jej k pozastavení a zamyšlení nad sdělením plakátu – poutače a současně se vyhnout mainstreamovému trendu grafiky, ve které vše splývá v čisté dekorativnosti. V celém manuálu je používáno písmo Dynamo Grotesk, jehož autorem je František Štorm.

Autorem vizuálu je František Petrák.

Anketní otázka:
Jak se vám líbí nová grafika?

Odpovědi:
Moc
(51%)
Je to zajímavé
(25%)
No nevím, musím si zvyknout
(10%)
Zbláznili jste se?
(13%)


Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook