Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Program   >>   Doprovodný program   >>   Bassta Fidli Nights

 Bassta Fidli Nights

Sedavé zaměstnání, stres, tučné jídlo a alkohol. Všichni to dobře známe. A když už konečně přijde čas prázdnin a dovolených, kdy bychom se měli věnovat především svému už tak křehkému zdraví, rozhodneme se je ještě ke všemu strávit vsedě před filmovým plátnem. Řešením by mohla být koupě posilovacího stroje Ab rocket či Fitness King, my pro vás však máme lepší řešení!

Po devět nocí si svá těla můžete patřičně protáhnout u tanečních rytmů z různých koutů světa. Čtyřicítka djs a živých projektů vám nabízí jedinečnou možnost zlepšit si svou fyzickou kondici u perkusivních rytmů zulu-housu a uk funky, pookřát u balkánské dechovky, zameditovat si za doprovodu hutných dubstepových basů, vytřást ze sebe zbytky duševní i tělesné ztuhlosti pomocí electro-basslineových wobblů či se jen vnitřně srovnat s dnešní neustále se zrychlující dobou u neméně rychlého dominikánského speed merengue. Volba je na vás. Vstup zdarma. Začátky ve 23 hodin. A to celé v klubu Mír.


Program

23.7.2010 23.00, pátek
Glitch.cz Night
Denoir, Claviq, Noa?
glitch-hop/wonky/skweee

Glitch.cz je uskupení DJs a hudebníků se zálibou v alternativní a experimentální taneční elektronice, do které kreativními cestami zasahují či ji přímo v reálném čase vytváří. Těště se na basovými linkami prostupené funky beaty skandinávksého žánru skweee a rozbité hudební struktury glitch-hopu a wonky.


24.7.2010 23.00, sobota
City Surfer Night
Popper-C, Fremeni, Ticho de Beige, Dr. Deep & Mr. Throat, FH
electro/techno/house

City Surfer vznikl v roce 2007 v Uherském Hradišti na lavičce. Ve své stáji chová jen ty nejlepší oře. Ticho De Beige – rapmetalová one woman šou, Popper-C –  šok – Detroit a Chicago po česku a Fremeni – dead trax a fanky šit!


25.7.2010 23.00, neděle
Aport PAF Rave All Stars
Stool Chart (SK), Hopsa-sa (AT), Phd. (RU), Asebest (SK), Smetana (CZ), Slide (CZ/SK)
electropop/dubstep/afrobeat

Festivalový "RAVE" program připraven "Přehlídkou animovaného filmu" začne na Míru příznačně animovanými filmy Mariusze Wilczynského již o půl deváté. Následující program představí všežánrové podoby současné klubové hudby ze střední a východní Evropy. Klíčová slova: PAFvideo, PAFklip, PAFdub, PAFstep, PAFrave, PAFvj, PAFdj, PAFhost.


26.7.2010 23.00, pondělí
Heavymental Night
Fuzzy Osbourne, Myslivec, Aschenblond (SK), Cat Flu
electro/mashup/punk

Partička stojící za brněnským hudebně-akrobatickým šampionátem Heavy Mental, usazeným v klubu Fléda, poprvé společně balí kufry a vyráží na kondiční odstředění do vzdálených, mozkomíšním slizem neoblemcaných končin. Jak poznamenaly opory týmu - závodní střelec prakem Myslivec a hvězda vlastní reality show Fuzzy Osbourne - příprava je nadějná a mančaft pilně trénuje mixování krautpolky, tryskopunku, elektromaršů, disconoisu, deathpopu a dalších známých disciplín.


27.7.2010 23.00, úterý
International Sound Night vol. 1
Zhao (CHN/DE), Deus Ex Machina
afro-electro/zulu house/dub

První z večerů mapujících pozitivní dopady globalizace na urban hudbu 21. století mísící se s lokálními scénami na všech kontinentech. Čínský rodák Leo Zhao, v současné době působící v Berlíně, je etnomuzikologem, DJem a grafikem v jedné osobě. Již několik let prezentuje fůze „západní“ a „východní“ hudby, hypermoderních zvuků s tradičními rytmy. Doplní jej přední česká DJka Deus Ex Machina.


28.7.2010 23.00, středa
International Sound Night vol. 2
Al-Amdiez (FR) & Yukimura, Wodnyah, RadioBufera selektaz
dub/jungle/asian

Druhý večer kosmopolitních zvuků a žánrů představí francouzského MC a producenta Al-Amdieze – alžírského rodáka žijícího ve Francii. Ve svých jedinečných a živoucích vystoupeních kombinuje angličtinu, francouzštinu, arabštinu a jazyk Tazigh a ve spolupráci s českých Djem a producentem Yukimurou budou prezentovat skrze vlastní produkci své multikulturní poselství. Doplní je brněnští selektoři RadioBufera a producent Wodnyah.


29.7.2010 23.00, čtvrtek
Basstafidli Night
Przema, tvprodukt, už aj, Dr.Balkan, PSCrew
wonky/tropical/balkan

Jihomoravská parta vládnoucí kosmopolitním arzenálem mnoha tanečních žánrů působí na hudební scéně od roku 2006. Pečlivě pěstěná vizuální složka kombinující folklórní prvky, slovácký ornament a moderní elementy grafického designu a Vjingu doplňují žánrově takřka nevymezené hudební sety. Zahrají vám Dr. Balkan, Už Aj a tvprodukt.


30.7.2010 24.00, pátek
Owntempo Night
ANS, Side9000, Subject Lost
dubstep/breaks

První ryze dubstepový label Owntempo představí tři chráněnce – ANSe, ceněného Side 9000 a ostravského Subject Lost. ANS se začal formovat kolem roku 2001 v rámci freetekno komunity, ale brzy ho oslovila produkce volnějšího tempa, až nakonec zakotvil ve vlnách dubstepu. Subject Lost rád kombinuje prvky elektronické hudby (především IDM nebo glitch-hop) s akustickými zvuky, zejména klasické hudby, a post-rockem.


31.7.2010 23.00, sobota
142bpm Night
Break!Fast (SK), Chi Chi (CAN) feat Tete, Mokele Mbembe, Don Pedropoulos
afro/garage/dubstep

142bpm je urbanistický cirkus a stříbrné vesmírné plavidlo v jednom. Přes londýnské stoky, kovové konstrukce Detroitu, bažiny Gabunu a hvězdný prach Siria B doputoval do středu Evropy, aby vás poctil kmenovým tancem nového vesmírného věku. Aloha hyperspace aborigines.
Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook