Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Blog LFŠ   >>   Blog Jardy Sedláčka

Jarda Sedláček

Jaroslav Sedláček se narodil před 38 lety a stále se snaží vykazovat známky života. Vystudoval Fakultu sociálních věd UK v Praze, už během studií pracoval na Barrandově, posléze byl dlouhá léta zástupcem šéfredaktorky časopisu Cinema. Poslední dva roky je na volné noze a užívá si to.


Za školou 3: Magie letních dnů a nocí - 29. 7. 2010

Atmosféra v Uherském Hradišti je naprosto jedinečná! Nudný kolovrátek stále týchž vět, které dnes a denně slýchávám od hostů i návštěvníků, pořadatelům pochopitelně zní jako rajská hudba. Však jsme taky v ráji, filmovém ráji. Ačkoliv chvíli prší, chvíli praží slunce, což by mistra Důru a jeho plovárnu jistě netěšilo, pro letní filmovou školu je takové počasí požehnáním. Sály jsou většinou plné a nálada letních nocí neuvěřitelně pohodová a pozvnášející.

Všechny milenky Miloše Formana

Režisér a producent Miloslav Šmídmajer uhranut náladou filmem zmámeného vinařského městečka si hned několikrát posteskl, jak byl hloupý, že Uherské Hradiště ve svém letním programu tolik let přehlížel. Divákům představil dokument Miloš Forman: Co tě nezabije..., vyprávěl spoustu historek o nejúspěšnějším českém filmaři všech dob (třeba ta o mistrových milenkách byla hodně zajímavá, ale zakázal ji publiku šířit dál, takže sorry) a naznačil i vlastní filmové plány. Právě rozjíždí natáčení animovaného snímku Čtyřlístek ve službách krále, na podzim odstartuje náročné několikaměsíční natáčení filmu Krávy režiséra Martina Duby, jehož hlavními hrdinkami jsou opravdu krávy, a na jaře chystá ve vlastní režii komedii ze středoškolského prostředí příjemně okořeněnou o jednu velmi zvláštní cestu časem.

Více na stránkách kinobox.cz.

Za školou 2: Zázraky 90. let, Oscar i rituální vražda - 26. 7. 2010

Uherské Hradiště si prohodilo počasí s Karlovými Vary. Zatímco na západě Čech vládly úmorné hice, na jihu Moravy prší. Nikomu to ale moc nevadí, protože všichni, včetně přítomných hvězd (Hřebejk, Hádek, Cieslar...) se shodují v jednom – letošní program se opravdu povedl! Nejvíc táhnou Jacques Tati, film noir, Ján Kadár, český horizont...

Divoká devadesátá


Přiznám se, že včera ráno jsem se hodně zapotil. Přece jen přednášet o české kinematografii 90. let v devadesáti minutách, navíc publiku značné různorodému, v němž sedí vedle aktivních účastníků oněch let i mladí, jejichž filmové zájmy tehdy nesahaly dál než k Boříkovi staviteli, nebylo nejjednodušší. Pravda, slibu, že faktografii budu odlehčovat barvitými historkami jsem úplně nedostál. Času totiž bylo zatraceně málo a témat, zvratů, tvůrců i filmů bezpočet, takže druhé muselo stále víc ustupovat prvému. I tak to nestačilo a upovídaných minut nebylo devadesát, ale sto dvacet devět. Budiž mi útěchou, že nikdo neodešel a uspal jsem jen technika místního sálu.

V noci ve výtahu jsem se náhodně potkal s jedním ze svých posluchačů a ten mě tak nezřízeně chválil, že jsem opravdu hodně litoval, že v Hradišti nemají mrakodrapy a já musím vystupovat už ve třetím patře. Tak hezky se to poslouchalo, hmmmm...

Více na stránkách kinobox.cz.


Za školou 1: Landa zmlátil Hanzlíka, bouře roztrhala plátna - 24. 7. 2010

Ačkoliv největší hvězdy jsou teprve na cestě (Fridrik Thór Fridriksson, Béla Tarr, Ken Loach!!!) a oficiální formulky o zahájení zazněly na pódiu kina Hvězda teprve před chvílí, 36. ročník Letní filmové školy v Uherském Hradišti má už za sebou první den a bouřlivou noc.

Svobodův souboj s dějinami


O největší rozruch se zatím postaral režisér Jiří Svoboda. A to hned dvakrát. Nejdříve tak trochu zboural mýtus o autentické podobě uherskohradišťské, už dávno nepoužívané věznice, kde kdysi jako bachař řádil soudruh Grebeníček. Mříže v kapli, komunistické doplňky sakrálních výjevů, temné chodby - to všechno nepředstavuje vzpomínku na hrůznou minulost budovy, ale na jednadvacet let staré natáčení filmu Jen o rodinných záležitostech. Tmavým nátěrem chtěli filmaři zdůraznit depresivnost prostředí, komunistickými symboly znehodnocené duchovní malby viděl režisér v jiných klášterech užívaných vojáky, výslechovou místnost si prostě museli nějak vyrobit, protože do všech nápravných zařízení měli díky ožehavému tématu před listopadem 1989 vstup zakázán.

Více na stránkách kinobox.cz

Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook