Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   O festivalu   >>   Co je LFŠ

Co je LFŠ

Letní filmová škola - stručná historie

Letní filmová škola se již od roku 1964 snaží rozšiřovat filmové horizonty členů filmových klubů a filmových nadšenců (z nich velkou část tvoří středoškolští a vysokoškolští studenti) a seznamovat je s filmovým uměním v odlišných kontextech. Po roce 2000 zaznamenala LFŠ výrazný rozvoj – ze semináře primárně zaměřeného na členy filmových klubů se stala druhým největším filmovým festivalem na území České republiky, který každoročně navštíví tisíce diváků (v posledních letech 2008 a 2009 vždy kolem 5000 návštěvníků). Filmy jsou promítány v 11 sálech a 2 letních kinech rozmístěných po celém Uherském Hradišti. Letní filmová škola je organizována Asociací českých filmových klubů.

Filmové osobnosti hosty Letní fimové školy

V roce 2008 se Letní filmová škola pod vedením nového realizačního týmu vrátila k původnímu záměru festivalu, kterým bylo vzdělávání diváků v oblastech historie českého a světového filmu a také v kulturním a sociálním kontextu kinematografie. Festival během své historie přivítal velké množství výjimečných českých i světových filmových režisérů, herců, kameramanů, scénáristů či kritiků. Z těchto osobností můžeme jmenovat Terryho Gilliama, Terryho Jonese, Toma Stopparda, Petera Greenawaye, Nikitu Michalkova, Michaela Hanekeho, Kena Loache, Dušana Makavejeva, Julia Medema, Amose Gitaie, Juraje Jakubiska, Jana Švankmajera, Michela Khleifiho, Jerzho Stuhra, Veita Helmera, Jaco van Dormaela, Raoula Servaise, György Pálfiho, VALIE EXPORT, Christiana Bergera, Maru Mattuschku, Jana Bucquoye či Thierry Zénoa.

Zpátky do "školy"

Letní filmová škola není pouze filmovým festivalem, ale nabízí také systematickou výuku filmem a o filmu. Program festivalu každoročně obsahuje tematické přednášky (Film aktivně!), besedy s výraznými filmovými tvůrci (například prezentace inovativního filmového svícení kameramana Christiana Bergera), workshopy (Mini FAMU), semináře a diskusní panely.Jedinečnost Uherského Hradiště

Uherské Hradiště leží v samém srdci jižní Moravy (3 hodiny autem od Prahy, 2 hodiny autem od Vídně) a může se pochlubit unikátní atmosférou a mnoha památkami z bohaté historie města (region byl osídlen již v paleolitu, Uherské Hradiště se stalo městem ve středověku a ve městě najdeme i mnoho barokních památek). Uherské Hradiště nabízí kontinuální tradici etnických tanců, cimbálové hudby, místních krojů a výtečného vína. Město je obklopeno překrásným okolím (klášter Velehrad, prehistorická vesnice Modrá) a pro hosty Letní filmové školy nabízí vysoký standart nabízených služeb (**** hotely, skvělé restaurace, rychle dostupná letiště v Praze a Vídni).
 
 

 
Těšíme se na vás v Uherském Hradišti!
Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook