Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Program   >>   Doprovodný program   >>   Ego aneb Kuchařská kniha

Ego aneb Kuchařská kniha - obrazy Karla Vachka

Prostor: Reduta
Termín: 24. 7. – 1. 8.


Výstava představuje méně známou fazetu Karla Vachka – jeho malířskou tvorbu, stejně jako práce rodinného kruhu. Vachek používá jako metodu k filmovým sociologicky filosofujícím obrazům české kultury poetiku asambláže, koláže a překvapivého střetu fenoménů, věcí a osob zdánlivě nesourodých. Kontrapunkt lze najít i v jeho výtvarném díle – vzdušných akvarelech a na velkém obraze, vytvořeném spolu s Dagmar Urbánkovou-Vachkovou.

Oleje Petra Vachka balancují na hranici abstraktní formy a figurálních výjevů a z hladiny obrazů vystupuje proud ornamentálně stylizovaných dějů. Ludmila Vachková-Drhová je autorkou jemných luminosních barevných kompozic organických vláken. Abstraktní fotografické práce Karla Vachka ml. posunují vystavený soubor do jiného, snového kontextu.

Název výstavy odkazuje na stejnojmennou knihu Vachkovy sestry Ludmily. Autoři výstavy tím chtějí symbolicky přesunout těžiště výstavy od Vachka k příbuzným a zároveň parafrázovat jeho metodu pojmenovávání filmů, jež téměř vždy odkazují na nějaké knihy, na které se Vachek takto snaží upozornit publikum. Výstava je připravena k životnímu jubileu Karla Vachka a je také (doufáme), nečekaným příspěvkem k fragmentární topologii českého výtvarného umění posledních desetiletí.

Vít JanečekVšechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook