Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Program   >>   Doprovodný program   >>   Filmová výchova

Diskuse a workshop o filmové výchově

Výzkumný ústav pedagogický připravil koncepci Filmové a audiovizuální výchovy pro školy, která začne platit od nového školního roku. „Od září mohou školy vyučovat filmovou výchovu. Školáci se zde budou učit základům animace, práci s jednoduchou videokamerou, fotoaparátem nebo programem na stříhání natočených videí. Děti si však také budou pouštět filmy a učit se je hodnotit po umělecké i obsahové stránce (Zdroj ČTK).“


 

Panelová diskuse "Koncepce filmové výchovy"

Panelová diskuse bude věnována filmové výchově v České republice, především jejímu začlenění do stávajících osnov Rámcového Vzdělávacího Programu (RVP) a také do strategického plánu aktivit Ministerstva kultury (MK) a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).

Panelová diskuse, následná beseda a setkání se zástupci institucí a aktivit v oblasti filmové výchovy je určena všem zájemcům o filmovou výchovu na školách i mimo ně a nabídne prostor pro diskuzi s odborníky o aktuálních přípravách a plánech zástupců přítomných institucí.

Panelová diskuse proběhne ve středu 28. 7. 2010 od 14: 30 v Redutě - komorním sále. Svoje dotazy zasílejte na pouzito@centrum.cz.

Zde najdete pozvánku a veškeré informace k panelové diskusi Koncepce filmové výchovy (formát pdf)
 

Workshop filmové výchovy pro učitele

Workshop je určen pro učitele základních a středních škol, kteří se chtějí věnovat nebo se již věnují filmové výchově. Zároveň je připraven pro zájemce o vedení volnočasových kurzů filmové výchovy pro děti a mládež.

Dvoudenní workshop bude věnován základům filmové řeči za pomoci natáčení. Základy filmové řeči jsou pro děti často příliš abstraktní a právě pomocí praktického využití prostředků filmové řeči se žákům daří osvojovat základy filmového vyjadřování.

Workshop se uskuteční 26. - 27. 7. 2010. Svoje dotazy zasílejte na pouzito@centrum.cz.

Zde najdete pozvánku a manuál k Workshopu filmové výchovy pro učitele (formát pdf)

Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook