Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   O festivalu   >>   Filmové listy

Filmové listy se představují

25fps je internetový filmový měsíčník, který vychází na stránkách www.25fps.cz již čtvrtým rokem. Vzešel z řad studentů olomoucké filmové vědy a postupně rozšiřoval pole své působnosti. Redakce se proměňovala, zvětšovala, zmenšovala, stárla i mládla. Nyní mají stálí i externí členové redakce své domovy všude po republice, někteří i za jejími hranicemi. V polovině loňského roku vystřídal Milan Hain na postu šéfredaktora zakladatele časopisu Lukáše Gregora, který se přesunul do funkce project managera. S oběma se můžete potkat na LFŠ jakožto členy redakce Filmových listů, kterou doplňují stálé redaktorky 25fps Jana Bébarová, Jana Jedličková, Eva Chlumská a korektorka Eva Kociánová.

S týmem na LFŠ spolupracuje talentovaný grafik Bohdan Heblík, kterého můžete znát například jako autora filmových plakátů či znělky a katalogu posledního Projektu 100, který byl zaměřen na fenomén filmu noir.

Časopis 25fps svým čtenářům kromě hlavního tématu pravidelně přináší profily tvůrců, rozhovory, překlady článků, reporty z festivalů a analýzy a recenze snímků jak českých, tak světových, přičemž usiluje i o reflexi komerčními periodiky spíše upozaďovaných titulů a snímků, které se nedostanou do české distribuce. 25fps je mediálním partnerem řady kulturních akcí i mezinárodního rozměru a spolupracuje s několika tuzemskými institucemi, společnostmi a servery.

Plné verze rozhovorů

Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook