Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Program   >>   Doprovodný program   >>   Kill the Dandies

Kill the Dandies!

30.7. / 20:30 / Smetanovy sady
vstupné 100 Kč (veřejnost) / 50 Kč (akreditovaní)


KtD! založili dva členové kapely Moimir Papalescu and the Nihilists La Petite Sonja /voc., keyb., synth./ a Hank J. Manchini /voc., guit./ a old schoolový punkový kytarista Richard Fischer (též Take Death). Toto trio doplnil bubeník Vratislav Placheta (ex-The Nihilists, též Green Monster) a těžkotonážní baskytarista Martin Růžička ze spřátelených industriálních The Ritchie Success.

KtD! míchají smrtící zvukový koktejl garážového rocku šedesátých let, výrazného zvuku hammondových varhan, analogových syntezátorů a útočných kousavých kytar. Jejich hlavním inspiračním zdrojem je především psychotický rock „n“ roll á la The Cramps, Lee Hazlewoodovské lízátkové country balady, neučesaná syrovost The Velvet Underground na konci jednom a Spectorovské hlukové stěny na konci druhém.

Na podzim roku 2008 vyšel singl se dvěma A stranami „I Want It“ a „Come To My Home“ a cover verzí první z nich v podání Steve Morella, šéfa berlínského labelu Pale Music Int. Nyní se konečně objevuje debutové album s názvem „I Saw White Fields“, v České republice pod vlastní značkou Drug Me Records a v zahraničí pod hlavičkou berlínské značky BLASS Music / FREIBANK s distribucí Pale Music Int.

Produkce se ujala sama skupina spolu s legendárním holandským zvukařem Bertem Nevenem, známým též těsnou spoluprácí s post punkovou kapelou Killing Joke. Jako hosté se na desce objeví například Cherie, zpěvačka ze známého berlínského seskupení Warren Suicide, nebo sám Steve Morell (Pale Music Int., Blass Music / Freibank).

www.killthedandies.com
www.myspace.com/nastydandies

Kill the Dandies! - I don´t wanna die

Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook