Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Program   >>   Doprovodný program   >>   LU

LU 

23.7. / 20:30 / Smetanovy sady
VSTUPNÉ 100 KČ (VEŘEJNOST) / 50 KČ (AKREDITOVANÍ)


LU vznikli v roce 2002 v obsazení: Zbyněk Machetanz - kytara, zpěv, sekvencer, Martin Pýcha - kytara, Martin Vašica - baskytara, zpěv, Hynek Kovář - bicí.

V roce 2003 vydali u kopřivnického labelu Piper Records své eponymní debutové album. Kapela desku nahrávala svépomocí přímo ve zkušebně. Nahrávání a míchání měl na starosti Pavel Pohořelský (Valerian´s Future, Vítrholc, Nesselsdorf). V následujících měsících a letech LU koncertovali s kapelami: Folk3Mail, Nierika, OTK, Wave, C, Selfbrush, Sunshine, Priessnitz, Tata Bojs, Enon a dalšími.

V průběhu roku 2004 skupinu opustil Martin Pýcha. Chybějící kytaru zastoupily klávesy Honzy Szabó a violoncello Adama Kováře. V tomto složení se LU zúčastnili soutěžní přehlídky Malá alternativa, kterou vyhráli. Následně byla o kapele odvysílána reportáž v televizním pořadu Paskvil.

V roce 2007 opustil kapelu Hynek Kovář, kterého za bicími nahradil Tomáš Neuwerth. V polovině roku 2009 ukončil své působení v LU také baskytarista Martin Vašica. Od prosince 2009, po více než dvouleté pauze, LU začínají opět koncertovat.

26. prosince 2009 LU pokřtili své druhé album OWES & VOWS. Nahrávání i míchání opět proběhlo ve vlastní režii. Vydání bylo svěřeno do péče „domácímu“ kopřivnickému vydavatelství Piper Records. Toto album bylo v rámci hudebních cen Anděl nominováno v kategorii Alternativní album roku 2009. V lednu 2010 posílil sestavu LU Pavel Karas – kytarista, baskytarista a zpěvák kapely Heads Off To…

http://www.myspace.com/lumusicband
Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook