Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Program   >>   Doprovodný program   >>   Latinskoamerická noc

SYNOT TIP a RWE LATINSKOAMERICKÁ NOC

SYNOT TIP a RWE zvou na Latinskoamerickou noc. Ve středu 28.7. ve velkokapacitním party stanu vedle 3.  ZŠ Sportovní (mezi Zimním stadionem a Sportovní halou) od 22 hodin Vás čekají míchané drinky, alko i nealko nápoje a v neposlední řadě i skvělá muzika. Vstup na akci je pro všechny (akreditované i neakreditované) zdarma.
Zahrají Santi y su Marabú, Gadjo.cz and Jam sound system a DJ Goldstar

SANTI Y SU MARABÚ

Originální kubánský orchestr (působící v Praze) s vlastním aranžmá - současná kubánská taneční muzika, latin groove, salsa, tradiční son.

Kubánský orchestr Santy y su Marabú v čele s nanadým kubánským hudebníkem a multiinstrumentalistou Santiagem F. Jimenezem Smithem (Santy) – skladatelem, aranžérem, kapelníkem a treserem, předvádí přesně to, co můžete zažít na koncertech v proslavené havanské Casa de Música - živelnou a energickou kubánskou taneční dávku, spontánost, rytmicky bohatou a melodickou muziku a to vše z autorské dílny Santiaga. Santyho aranže obsahují kořeny tradiční kuby (son, guaguaco, cha cha cha, sucu sucu, mozambique, afrokubánský folklor, changui..), latinské vlivy (merengue, samba.), jazz i moderní karibský proud (timba a reggaeton), které dokáže velmi osobitě a s citem spojovat v “salsu” či bravůrně zachovat původní tradiční formy. Koncert Santy y su Marabú je strhující a pestrobarevou plejádou karibských rytmů s originálním nábojem v podání talentovaných hudebníků pocházejících převážně z Kuby (tres, piano, trubka, trombón, flétna/saxofon, basa, konga, bonga, timbáles). V roce 2007 vydala kapela své debutové album Rumberito.

Santy (Santiago F. Jiménez Smith)
Narodil se v provincii Camaguey na Kubě. Už ve svých šesti letech hrál své první písně na kytaru. Studoval na hudební konzervatoři Felixe Varely v Havaně - obor klasická kytara. Po promoci absolvoval kurz harmonie a instrumentace na Berklley Schooll of music zaměřený na populární hudbu. V Havaně, už jako hudebník profesionál, spolupracoval s mnoha populárními hudebními skupinami. Nahrával v nejlepších nahrávacích studiích na Kubě s hudebníky první třídy. Od roku 2003 působí jako kapelník v kubánské hudební skupině Santy y su Marabú (tenkrát pod názverm Son de Cuba).

http://www.myspace.com/santymarabu

GADJO.CZ and JAM SOUND SYSTEM

Latíno gipsy swing který Vás v tanečních neučili. JAM SOUND SYSTEM - nejlepší antidepresívum na trhu! Balkánem šmrncnutý ethnopunx-veterán pražského Rádia 1 Gadjo.cz a jeho džemující hosté:
ABUK DULAZ - rytmická kanonáda člena ansamblu Létající koberec
PEPINO B - kdysi zakládající trumpetista Fast Food Orchestra dnes
brassbombarder Pohřební Kapely JOE HARPER - excelentí hráč na brumli a zvukový kouzelník nejvyššího řádu

DJ Goldstar

funky,latino,nu jazz
http://www.etadjs.estranky.cz
Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook