Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Novinky   >>   Témata 36. Letní filmové školy

Témata 36. Letní filmové školy

36. ročník Letní filmové školy se uskuteční 23. 7. – 1. 8. 2010 v Uherském Hradišti a nabídne opět zajímavá témata, z nichž si jistě vybere každý návštěvník. Sekce Fokus seznámí diváky po Rakousku s historií i současností islandské kinematografie, v přehledu současné světové kinematografie se pak důkladně představí Nový latinskoamerický film. Tento v zahraničním tisku používaný termín vystihuje progresivní tendence kinematografií, jako je Mexiko, Chile, Peru nebo Argentina.

Do programu Letní filmové školy bude opět zařazeno jedno z aktuálních a ožehavých témat, která strhávají pozornost společenského dění. Po tématech izraelsko-palestinského konfliktu a migraci jako syndromu představíme pod názvem Fotbalová horečka fenomén fotbalového fanouškovství (hooligans), fotbalu jako společenského fetiše. Podnětem k tomuto detailnímu pohledu na fotbalové bouře je blížící se 19. mistrovství světa ve fotbale v Jihoafrické republice.

Sekce Visegradský horizont, která má za cíl mapovat různé pohledy na historické souvislosti i nové trendy středoevropských kinematografií, se v letošním roce zaměří na Divoká devadesátá v české kinematografii, ale také na domácí i exilovou tvorbu předního československého režiséra Jána Kadára. Cyklus Visegradský horizont představí novinky v hrané, dokumentární, animované i experimentální tvorbě Česka, Slovenska, Maďarska a Polska, představí výrazné osobnosti, které ovlivnily jednotlivé národní kinematografie, a upozorní také na nové talenty.

V historických retrospektivách (sekce Inventura) a návaznosti na výběr filmů letošního Projektu 100 představíme jako „encyklopedické heslo“ Filmové čítanky tradici a vývoj filmu noir. Vedle literární tradice drsné školy (nejen) v americkém poválečném filmu bude představena i část tvorby excentrického filmového a divadelního režiséra Rainera Wernera Fassbindera. Letos byla navíc navázána spolupráce s vedením Francouzské cinematéky (jejímž prezidentem je známý režisér Costa Gavras), jež má unikátní kolekci archivních kopií.

Nedílnou součástí programu LFŠ je i pestrý doprovodný program (divadla, výstavy, koncerty), ale také rozšiřující program odborný (přednášky, besedy, workshopy, masterclass).
Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook