Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Novinky

Úspěšný 36. ročník Letní filmové školy je za námi. Děkujeme!

Děkujeme všem návštěvníkům a podporovatelům letošního - a nebojme se dodat vydařeného - 36. ročníku Letní filmové školy.

Již 37. ročník největšího nesoutěžního filmového festivalu v České republice se bude konat od 22. do 31. července 2011.

Těšíme se na vás v uherskohradišťském filmovém ráji opět za rok!
Novinky

RSS RSS kanál následujících aktualit
1  2  3  4  5  6  7          (str. 1 / 7)
21.2.2011 - Vlahé letní večery na LFŠ 2011 zasvěceny japonské erotice
Návštěvníci LFŠ 2011 budou usazeni do ulepených sedaček pokleslého kina tokijské čtvrti Roppongi a na plátně se jim představí kolekce 10 klasických děl žánru japonských soft-erotických filmů, tzv. „pinku-eiga“ („pink film“, „růžový film“). Výběr bude zahrnovat elementární díla žánru vzniklá v průběhu pěti dekád, od šedesátých let minulého století do současnosti. Diváci se mohou těšit na filmy mistrů erotické subverze Koji Wakamatsua a Noboru Tanaky, ve výběru se objeví takové perly žánru jako Milenci jsou mokří, Sekretářka: Sekret lásky nebo Tokio X Erotica.

9.1.2011 - Malé „preview“ o 37. LFŠ
Přípravy 37. ročníku Letní filmové školy v Uherském Hradišti jsou už v plném proudu. V roce 2011 představíme jednotlivé programové cykly v šesti sekcích – Fokus, Inventura, Spektrum, Visegrádský horizont, Zvláštní uvedení a AČFK uvádí. Fokus se tentokrát zaměří na Rumunsko - zemi, jejíž kinematografie si už od dob tzv. rumunské nové vlny udržuje soustavnou kvalitu.

Retrospektivy významných, legendárních osobností budou představeny v sekcích Inventura a Visegrádský horizont. Z našich tvůrců se zaměříme na kosmopolitní a inovativní tvorbu Gustava Machatého, od jehož narození uplyne už 110 let. Připomeneme si také výročí Krzysztofa Kieślowského, jehož filmy ovlivnily jak tvorbu „kina morálního neklidu“, tak i současnou evropskou kinematografii. Z věhlasných amerických tvůrců uvedeme retrospektivu satirické a společensko-kritické legendy, Billyho Wildera.


8.12.2010 - Spustili jsme nový web Projektu 100!
Podívejte se na webovou prezentaci nadcházejícího ročníku P100, kterou jsme pro vás právě spustili!

1.12.2010 - Výběrové řízení na zpracování vizuálu 37. ročníku LFŠ!
AČFK vyhlašuje otevřené výběrové řízení na zpracování jednotného vizuálního stylu 37. ročníku Letní filmové školy. Klíčové tematické heslo pro všechny součásti řízení zní „Vítejte ve filmovém ráji“. Podrobnosti výběrového řízení naleznete zde.

15.11.2010 - Viděl jsem nejlepší hlavy své generace zničené šílenstvím..
Přečtěte si recenzi filmu Kvílení, která vyšla na portálu Topzine.cz!

11.11.2010 - Film Kvílení zahajovacím snímkem festivalu Mezipatra
AČFK vás zve do kina na film Kvílení! Premiéra tohoto snímku zahájí 11. 11. 2010 ve 20,00 v pražském kině Lucerna 11. ročník queer filmového festivalu Mezipatra.
Snímek Kvílení režisérů Roba Epsteina a Jeffreyho Friedmana má na kontě nominaci na Velkou cenu poroty na MFF Sundance a na Zlatého medvěda na MFF v Berlíně a hovoří se o něm jako o dosud možná nejlepším hraném (a částečně animovaném) filmu o generaci beatniků, jaký byl dosud natočen. Přijďte se na film podívat od 11. do 15.11. do pražského kina Lucerna či od 18. do 24.11. do pražského kina Světozor.

9.11.2010 - Výběr filmů do Projektu 100 uzavřen!
V rámci 17. ročníku Projektu 100 jsme pro vás vybrali celkem šest filmových titulů, které kromě klasických děl (snímky Andrzeje Wajdy a Gustava Machatého) představí i výběr nejnovějších filmů, které aspirují na to stát se v budoucnu milníky evropské kinematografie. Ať už jde o Wajdovu lehce autobiografickou adaptaci románu Jaroslawa Iwaszkiewicze Puškvorec, nebo výtečně obsazenou komedii Dagura Kárího, hosta LFŠ 2010, s názvem Dobré srdce. Bonusem pak bude distribuční novinka společnosti Aerofilms – nový snímek režisérské hvězdy Mikea Leigha Další rok, který byl rovněž zařazen do naší kultovní přehlídky. Kompletní seznam filmů naleznete zde.
Již tradičně pro vás v rámci Projektu 100 připravujeme samostatné webové stránky, výtvarníkem Projektu 100 bude i letos Bohdan Heblík.

3.11.2010 - For Semafor - nestárnoucí semaforské šlágry v novém hávu!
Přijďte se podívat na premiéru dokumentu Míry Janka - For Semafor, který do kin uvádějí AČFK, HBO a HYPERMARKET FILM. Akce se uskuteční 4.11. v 19,30 v Divadle Archa. Po projekci filmu bude následovat ojedinělé koncertní vystoupení následujících umělců a kapel: Petr Nikl & spol., Kazety, Jan Štolba, Allstar Refjúdží Band, MIDI LIDI DJs, sourozenci Brücknerovi a další. Vstupenky na projekci i koncert jsou k dostání v pokladně Divadla Archa.

25.10.2010 - Film Království zvěrstev v celoevropské premiéře
29. října uvede AČFK do kin debut režiséra Davida Michôda Království zvěrstev (Animal Kingdom), který prestižní časopis Empire označil za „suverénně nejlepší australský film poslední doby“. Tato australská studie zločineckého prostředí má již na kontě Velkou cenu poroty z letošního Sundance. Premiéra se uskuteční netradičně v pátek - ve stejný den bude film uveden i v dalších evropských zemích a na Mezinárodním filmovém festivalu v Římě. Přijďte se podívat 29.10. ve 20,00 do kina Aero.

13.10.2010 - Recenze filmu Bibliotheque Pascal ve 25fps
Přečtěte si recenzi filmu Bibliotheque Pascal, kterou zveřejnil filmový časopis 25fps a jejímž autorem je Matěj Nytra.
1  2  3  4  5  6  7          (str. 1 / 7)

Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook