Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Program   >>   Přehled cyklů   >>   Panorama filmové kritiky 3

Panorama filmové kritiky 3

Na LFŠ 2010 se uskuteční již třetí ročník projektu Panorama filmové kritiky, který je věnovaný hlubší reflexi filmové tvorby čtyř národních kinematografií visegrádského prostoru – české, slovenské, polské a maďarské. Panorama filmové kritiky má za cíl každoročně soustředit filmová periodika z vybraných zemí k prezentaci zásadních aspektů filmové kultury zemí střední Evropy a rozšiřovat kontexty interpretace daných témat, osobností a jednotlivých filmů. Panorama filmové kritiky je od nástupu nového dramaturgického týmu LFŠ v roce 2008 pevnou součástí programu festivalu a v současné podobě je úzce propojeno s programovou sekcí Visegrádský horizont.

Partnerskými časopisy letošního Panoramatu jsou: Cinepur za Českou republiku, KINO/IKON za Slovensko, Kwartalnik Filmowy za Polsko a Mozinet za Maďarsko. Každý z těchto časopisů přispěl do projektu PFK 3 odborným textem na jedno z předem vymezených témat letošní sekce Visegrádský horizont:

Béla Tarr: V oku velryby
Jedním z nejvýznamnějších hostů letošní LFŠ bude maďarský režisér Béla Tarr, jehož dílo bude na festivalu uvedeno v kompletní retrospektivě. Kolekci Tarrových filmů doprovodí sborník věnovaný jeho výjimečné autorské osobnosti, přičemž součástí tohoto sborníku budou také texty tří partnerských časopisu projektu Panorama filmové kritiky 3: Cinepuru, KINO/IKONu a Mozinetu.

Divoká devadesátá
Cyklus zapomenutých filmových skvostů z období nově zrozené české demokracie bude reflektován především ve festivalovém deníku, Filmových listech. Zde také vyjde příspěvek polského Kwartalniku Filmoweho, který bude nahlížet období „divokých devadesátých“ z pohledu polské kinematografie.

Každoroční součástí projektu Panorama filmové kritiky je i panelová diskuze zástupců partnerských časopisů. Letošní panel bude věnován osobnosti Bély Tarra (Béla Tarr v kontextu evropské kinematografie) a kromě zástupců partnerských časopisů se jí zúčastní i editorka Tarrovy monografie Kamila Boháčková. Panel proběhne v sobotu 31.7. ve 14:30 v prostorách Reduty 2.

Pojekt Panorama filmové kritiky 3 vznikl díky podpoře Visegrad Fund.


 
 
Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook