Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Novinky   >>   Předseda AČFK Petr Korč předává vedení

Po třech úspěšných letech předává předseda AČFK Petr Korč vedení

Z čela Asociace českých filmových klubů odchází na vlastní žádost její dosavadní předseda Petr Korč, pod jehož vedením se klubové hnutí dostalo ze samé hranice existence a milionových dluhů v roce 2007 do pozice respektované neziskové organizace se stabilizovaným vícezdrojovým financováním a jasnou vizí dalšího rozvoje. Svou rezignaci na pozici předsedy AČFK odevzdal Petr Korč v úterý 10. srpna do rukou místopředsedkyně Asociace Radany Korené, která je druhým statutárním zástupcem a přebírá tak řízení společnosti.

Stalo se tak několik dní po skončení úspěšného a pozitivně hodnoceného 36. ročníku Letní filmové školy Uherské Hradiště, největší nesoutěžní filmové přehlídky v ČR. „Do čela Asociace jsem byl před 3 lety zvolen jako krizový manažer, který měl AČFK vyvést z hluboké krize. Svůj úkol považuji za splněný, je čas předat vedení Asociace lidem, kteří její aktivity, především pak Letní filmovou školu, mohou posunout dál,“ uvádí Petr Korč, který i nadále zůstává členem Rady Asociace.

V roce 2007 se Asociace českých filmových klubů nacházela v milionových dluzích, několika soudních sporech a jednalo se doslova o její další existenci. V ohrožení byla nejenom síť více než 120 klubů s 20 000 členy, ale zejména její pilotní projekt Letní filmová škola Uherské Hradiště. 31.8.2007 byl do funkce předsedy Rady AČFK zvolen klubista a člen Rady AČFK z Frýdku-Místku Petr Korč s úkolem kluby z této situace vyvést.

Po jeho zvolení následovala řada dramaturgických a zejména organizačních a ekonomických změn. Během následujících tří let se podařilo klubové hnutí nejen oddlužit a stabilizovat a smírem uzavřít všechny soudní spory, ale získat pro jeho činnost i nové strategické partnery a podporovatele. Nejviditelnější byl pak pozitivní posun u organizace Letní filmové školy, jejíž právě skončený 36. ročník opět pod vedením uměleckého ředitele Pavla Bednaříka a výkonného ředitele Michala Surmy obhájil se ctí pozici největšího nesoutěžního filmového festivalu v České republice a jednoznačně ukázal, že LFŠ má svá nejlepší léta stále ještě před sebou.

K předání funkcí mezi dosavadním a nově zvoleným předsedou AČFK dojde do konce srpna 2010. Petr Korč i přesto zůstává Asociaci a novému předsedovi jako člen Rady AČFK k dispozici tak, aby nebyl nijak narušen přirozený chod společnosti a klubové hnutí se mohlo plně věnovat svým celoročním činnostem. Změnou jednoho statutárního zástupce se rovněž nic nemění na dlouhodobě budovaných dobrých vztazích s našimi partnery.

„Mám radost z toho, čeho se nám společnými silami za poslední tři roky podařilo dosáhnout. Vracím se ke svým dřívějším frýdecko-místeckým aktivitám i novým výzvám s pocitem dobře vykonané práce a přeji dlouholeté první dámě klubového hnutí Radaně Korené, kterou bych rád viděl jako svoji nástupkyni, i všem ostatním mnoho sil do dalšího úsilí. Věřím, že se klubovému hnutí, jehož zůstávám i nadále členem a podporovatelem, bude dařit i do budoucna.“, uzavírá Petr Korč.

Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook