Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Program   >>   Doprovodný program   >>   Please the Trees

Please the Trees

29.7. / 20:30 / Smetanovy sady
vstupné 100 Kč (veřejnost) / 50 Kč (akreditovaní)

PTT vznikli v roce 2007, kdy našli společnou řeč polovina táborských ambientně kytarových Some Other Place s charismatickým solitérem Václavem Havelkou vystupujícím pod jménem selFbrush. V roce 2008 jim vyšlo album Lion Prayer. Album sklidilo řadu pozitivních reakcí a přes skromnou propagaci se během několika měsíců vyprodal původní 300 kusový náklad.

Letos vydali novou desku s názvem Inlakesh. Na tomto albu rozvíjejí PTT témata, která je obestírají od prvních koncertů. Inlakesh pak uzavírá smír rozpolcených duší. A v tomto nalezeném smíru se otevírají nové možnosti. Prastaré téma duality vzájemných vztahů lidí, člověka s přírodou nebo věcmi, to je pro Please The Trees stále planoucí inspirace. Inlakesh je podání rukou, prolnutím i vzájemnou konfrontací. Inlakesh je pro Please The Trees po personálních obměnách vyústěním nově nabyté sevřenosti. Po předchozí obměně za bicími (již dva roky David Koukal) a zrušení stálého postu klávesisty (odešel Dan Černý) pak v průběhu nahrávání kapelu jakožto jediný oficiálně školený muzikant obohatil baskytarista Miroslav Syrný (vystřídal Karla Sychru). Pevné jádro Please The Trees, tedy duo zpěvák-frontman, kytarista a textař Václav Havelka a kytarista Zdeněk’Zok’Kadlec zůstává samozřejmě neměnné.

V současnosti ukazují, že už jsou něčím jiným než na samém začátku kdy byli účelovým spojením Some Other Place a Havelkova sólového one-man projektu selFbrush. Album Inlakesh zachycuje skupinu jako celistvou jednotku se zřejmým poselstvím a inspiračním zdrojem přetaveným do osobité formy. Zvonivě vzdušné kytary přemosťují vášeň pro ležérní alternativní rock mající kořeny na divokém západě a pro melancholické folkové písničkářství.

www.myspace.com/pleasethetrees

www.pleasethetrees.com


Please the Trees - It´s not me

Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook