Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Program   >>   Doprovodný program   >>   Skandinávský dům uvádí

Skandinávský dům na LFŠ

Pátek 30. 7. bude věnován severské kultuře – v prostorách Míru se odehraje rozsáhlý program z dílny Skandinávského domu, který bude zahrnovat jak přednášky, seznámení s aktuálními trendy severské hudební scény, tak komponovaný poslechový večer provázán s ilustracemi přírodních a jiných cestovatelských krás Islandu.

Skandinávský dům je kulturně-vzdělávací a společenské centrum, jehož posláním je prezentovat v České republice kulturu a tradice zemí evropského Severu (Norsko, Švédsko, Dánsko, Finsko, Island, Estonsko, Litva a Lotyšsko) a přispívat ke vzájemnému setkávání a kulturně-společenskému obohacování mezi Čechy a Seveřany. Za tímto účelem pořádá výstavy výtvarného umění, odborné a populární přednášky, filmová promítání, koncerty a další tematicky zaměřené společenské, vzdělávací a osvětové aktivity, mezi které patří i provoz informačních webových stránek www.skandinavskydum.cz. Všichni zájemci o evropský Sever nás mohou najít v Praze a Brně.

Pátek 30. 7. / Mír / 17:00
Jitka Jindřišková, Tereza Blatná: Jak odráží vikinská trilogie ságy a realitu?

Jitka Jindřišková a Tereza Blatná se ve své přednášce zaměří na srovnání starých islandských ság a historických faktů se slavnou vikinskou trilogii Hrafna Gunnlaugssonna.

Lukáš Košner: Jak se bavili staří Seveřané

Přednáška se bude zaobírat „staroseverským zábavním průmyslem“, který zahrnoval hudbu, poezii, různé hry jako hnefatafl či kubb atd. Posluchači se dozví o účelu jednotlivých odvětvích staroseverské zábavy a jejich popularitě v tehdejší společnosti.

Pátek 30. 7. / Mír / 20:30
Aleš Stuchlý: Hudební síla severu

Oblast severní Evropy a Skandinávie patří v posledních letech mezi epicentra kvalitní a novátorské alternativní hudby. Tamní vitální scénu charakterizuje především kreativita a nestylovost. Aktuální tendence a směry na severské alternativní scéně představí hudební publicista a dramaturg festivalu Stimul Aleš Stuchlý.

Pátek 30. 7. / Mír / 22:30
Vladimír Zelenka: Multimediální masáž Islandem (poslechový večer)

Multimediální masáž Islandem je připravovaný pořad, v němž se na pozadí islandské hudby napříč žánry budou rovněž představovat i přírodní a jiné cestovatelské krásy Islandu v podobě snímků i klipů. V pořadu bude mít čas od času i místo islandská literatura, film, mluvené slovo i jiné zajímavosti. Hlavní však zůstává hudba. Masáž Islandem má být masáží spíše relaxační. Každý, kdo se jí účastní, by proto měl odejít příjemně osvěžen a naladěn. Masáž je vhodná pro milovníky a obdivovatele Islandu a rovněž pro ty, které láká poznávat zatím pro ně nepoznané kraje ze všech možných úhlů pohledu.
 
Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook