Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Program   >>   Doprovodný program   >>   Sunflower Caravan

Sunflower Caravan

31.7. / 20:30 / Smetanovy sady
vstupné 100 Kč (veřejnost) / 50 Kč (akreditovaní)


Jedna věc je jistá. Sunflower Caravan prezentují něco, co u jiné kapely hned tak neuslyšíte. Chcete svižný klávesový pop? Fajn. Chcete bouřlivý rock'n'roll, nebezpečně se naklánějící skoro stokilové hammondky, co řvou přes kytarový distortion? Ještě lépe. Lahodí vašemu uchu také křehké pianové skladby? Skvěle! Od téhle kapely dostanete všechno. Po přibližně čtyřech letech existence tria v současném složení vznikl ojedinělý, uchvacující retro-styl. Jeho základem jsou silné skladby skládané na piano a hrané mnohdy na klávesy hammond, jejichž zvuku dodává originalitu sada kytarových efektů, za které by se nemusel stydět ani Jimi Hendrix. Trio pocházející z Prahy projelo celou Evropou a během třech letních sezón ukázalo svůj „ksicht“ na většině českých festivalů.

Kapela se na začátku letošního roku rozhodla, zařadit do své dosud instrumentální tvorby i zpěvovou linku. Frontman kapely Andy je bezpochyby ojedinělým hráčem na klávesy a hammondy, skladatelem a nyní i zpěvákem v jedné osobě. Během jarního turné se inovace osvědčila a tvrdá práce na zkouškách přinesla své ovoce. Stoupající úspěch kapely předznamenala nominace v kategorii objev roku ceny Anděl, nebo úspěšné hostování na koncertu Collegium Musicum ve Velké Lucerně a potvrdilo ho vítězství v soutěži mladých umělců Český Tučňák 2010 (4.6.2010), kde v porotě zasedli přední čeští hudebníci.
Během června nechají Sunflower Caravan naplno rozkvést své nové skladby ve studiu při natáčení svého druhého alba. Vyjde na konci září a pokřtíme ho spolu s prvním oficiálním klipem v rámci podzimního turné.

"Andy plays piano, organ and synthesizers that sound like distortion guitar sometimes. Bass is michell, Vit on drums. Their music sounds dreamy and heavy, like massive stones falling into a calm lake and splashing water on two people who are kissing on the beach. " Steve Smith – Prague TV

"Jejich aktuální album je výborné." Jan P. Muchow, producent a skladatel

"Sunflower Caravan jsou talentovaní, energičtí, živelní a originální, to vše navíc s mezinárodním přesahem. " Lukáš Benda – Musicserver.cz

"Vynikající kompozice, vkusně romantický melodie. Sehranost. Taková hudba má cenu." - Radek Hendrych – Musicserver.cz

Web:
http://www.myspace.com/sunflowercaravan
http://www.youtube.com/user/sunflowercaravancz
http://www.facebook.com/pages/Sunflower-Caravan/20944076140?ref=ts
http://bandzone.cz/sunflowercaravan

Sunflower Caravan:
Andy Čermák (klávesy, piano, zpěv)
Michell (baskytara)
Vít Rosnecký (Vít)

 

Sunflower Caravan - What is happiness?

Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook