Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Program   >>   Doprovodný program   >>   THeatr ludem

THeatr ludem

Loutkálny neboli Loutkářské dílny

jsou určené hlavně dětem, hravým rodičům, mládeži, studentům, široké veřejnosti se zájmem o tvořivé aktivity, především o loutkové divadlo. Proběhnou v případě příznivého počasí v neděli 25.7. mezi 14. a 18. hodinou na Masarykově náměstí.

Garanty dílny jsou: Hana Galetková, dramaturgyně, loutkářka, pedagožka na Slezské univerzitě v Opavě a Tomáš Volkmer, ostravský scénograf, grafik a výtvarník působící v divadlech u nás a v zahraničí
Lektoři dílny jsou: Irena Iškievová, Magdaléna Petráková, Mikuláš Kocman, Pavla Masaříková, Gabriela Krečmerová, studenti vysokých škol se zaměřením na výtvarnou výchovu a divadlo.

Dílna je koncipován jako výtvarně-tvořivá dílna. Zaměřuje se na rozvíjení kreativity, výtvarných dovedností, estetického cítění, hravosti a řemeslné zručnosti při tvorbě a částečně také při animaci (vodění) jednoduchých plošných loutek. Účastníci se naučí vyrábět jednoduché papírové domácí loutkové divadlo (plošné loutky na špejli, jednoduché kulisy, loutkové divadlo), které si odnesou s sebou. Dílny se již několikrát objevily v doprovodném programu na festivalech, přehlídkách a podobných divadelně zaměřených akcích( např. Akce Černá louka, při kandidatuře Ostravy na titul Evropské město kultury).

Motivací pro tvorbu loutkového divadla je inspirativní improvizované loutkové představení vytvořené lektory před dílnou.

Součástí dílny může být pásmo krátkých loutkových improvizovaných etud , které vytvoří sami účastníci na konci dílny.
Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook