Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Program   >>   Doprovodný program   >>   Uchopíme pocit

Uchopíme pocit...

Slovácké divadlo, 23.7.–1.8.

Výstava fotografií Uchopíme pocit… představuje práce starších žáků a absolventů Výtvarného oboru Základní umělecké školy Uherské Hradiště ze třídy Marka Malůška. Fotografie jsou volnou ilustrací na téma minulosti a současnosti bývalé věznice v Uherském Hradišti.

Jak vznikly všechny záběry, z nichž později tato výstava vzešla, není jisté. Jisté není, ani kde a za jakých okolností byly pořízeny. Ba dokonce si nemůžeme být zcela jisti ani tím, co fotografie ve skutečnosti zobrazují. Pohybujeme se na hranici abstrakce, snažíme se nalézt obsah, vnitřní děj jednotlivých snímků, uchopit neznámý pocit... Zlomky záblesků cizích vzpomínek v pohledu pevně sevřeném v roztřesených rukou. Pokus o vysvětlení, snaha pochopit svědectví minulosti uzamčené mezi chladnými zdmi. Je tolik tichých otázek v tomto velkém neuchopitelném světě...
Výstava vznikla v roce 2010 v rámci projektu Galerie Myší díra ve spolupráci s občanským sdružením Memoria - iniciativou za důstojné využití věznice v Uherském Hradišti.

Vystavující: Jiří Čevora, Lucie Doležálková, Lucie Dudová, Eliška Kociánová, Daniel Kubina, Marek Malůšek, Anna Neoralová, Magdalena Petráková, Lucie Plaširybová, Ondřej Silný, Anna Stránská, Vojtěch Zálešák.

Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook