Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Program   >>   Přehled cyklů   >>   Visegradský horizont

Visegradský horizont

Slovenský program na LFŠ

I v letošním roce představí Letní filmová škola Uherské Hradiště divákům pestrý program připravený ve spolupráci s kolegy z Asociace slovenských filmových klubů a Slovenského filmového ústavu.

Jedním z hlavních hostů LFŠ bude slovenský kameraman Stanislav Szomolányi, který v tomto roce oslaví životní jubileum, a na filmovce mu bude udělena Výroční cena AČFK. Součástí udělení výroční ceny bude i projekce zásadních snímků, na kterých se jako kameraman podílel – Organ a Tri dcéry. Oba filmy budou promítány v restaurované verzi z digitální 2K kopie. Stanislav Szomolányi se na LFŠ představí i coby jeden z lektorů Lekce filmu.

Představíme i několik historicky koncipovaných programů z dějin (česko)slovenské kinematografie, ale také výběr nejlepších slovenských titulů z let 2009 a 2010. Historická retrospektiva bude věnována tvorbě původem slovenského režiséra Jána Kadára, plánujeme představit filmy z jeho počátků, tvorbu v tandemu s režisérem Elmarem Klosem, ale také jeho americké období.

Vedle významných osobností minulosti hodláme také představit výběr ze současné slovenské tvorby. Kromě výběru dokumentárních filmů (Hranica, Hrdina našich čias) uvedeme i aktuální hrané a animované snímky (Jánošík. Pravdivá historie, Optimista, Bratislavafilm, Československá nová vlna), ke každému filmu budeme zvát delegaci tvůrců. Oslovení tvůrci budou také vyzváni k přednáškám, vedení workshopů, účasti na besedách a diskusích.

Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook