Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Program   >>   Doprovodný program   >>   Workshop Řekněte to nahlas

Cena LUX a workshop Řekněte to nahlas

LUX Prize – filmová cena Evropského parlamentu

Evropská unie není jen politika. Důkazem je filmová Cena LUX (LUX Prize). Každoročně ji jako podporu kvalitní evropské kinematografie uděluje Evropský parlament snímkům, které svými příběhy odrážejí často i kontroverzní témata života Evropanů. Europoslanci a europoslankyně vybírají od roku 2007 z deseti nominovaných finalistů ten nejlepší a svoje sympatie vyjadřují filmům dotýkajících se například lidských práv, imigrace nebo solidarity. Odměnou vítěznému snímku je pak otitulkování do 23 oficiálních jazyků Unie a výroba kopie ve 35 mm formátu pro každou členskou zemi, případně podpora následného vydání snímku na DVD.

Vítězem Ceny LUX za rok 2009 je francouzský film Welcome

Držitelem Ceny LUX za rok 2009 se stal celovečerní francouzský film Welcome režiséra Philippa Lioreta – drama o setkání mladého kurdského běžence a francouzského instruktora plavání v Calaise. V sobotu 31. července v 21 hod ho máte možnost shlédnout v rámci Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Projekce filmu se zúčastní poslanci Evropského parlamentu Olga Sehnalová a Edvard Kožušník. Na diváky bude čekat welcome drink a také tři finalisté, kteří se zúčastnili komunikačního workshopu „Řekněte to nahlas“ a kteří budou soutěžit o přízeň publika.
Další film, který aspiruje na získání Ceny LUX 2010 a který bude v české předpremiéře na Festivalu promítnut v sobotu 31. července, je maďarský snímek Bibliotheque Pascal.
Předseda Evropského parlamentu udělil letošnímu ročníku Letní filmové školy v Uherském Hradišti záštitu Evropského parlamentu.

Workshop „Řeknětě to nahlas“

Zdá se vám česká společnost jako z němého filmu? Staňte se průkopníkem nového směru a zúčastněte se workshopu o komunikaci „Řekněte to nahlas“, který vás naučí jak správně strategicky komunikovat, jak s úspěchem vystupovat před lidmi, jak je zaujmout a jak být slyšet.
V rámci workshopu se setkáte s europoslankyní Olgou Sehnalovou a europoslancem Edvardem Kožušníkem, a ti nejlepší z Vás mohou vyhrát hodnotné filmové ceny. Workshop vyvrcholí rétorickou soutěží před projekcí filmu Welcome, držitelem Ceny LUX za rok 2009.

Intenzivní dvoudenní kurz začíná v pátek 30. 7. v 14 hod. Přihlásit se můžete zasláním e-mailu na hana@campaigns.cz nebo odevzdáním vyplněného letáku v akreditačním stánku v kině Hvězda. Workshop se koná za podpory Informační kanceláře Evropského parlamentu a pro účastníky LFŠ je zdarma.


Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook