Novinky Denní aktuality Program Pro návštěvníky Blog LFŠ O festivalu Ke stažení Partneři Kontakty

Hlavní pořadatel


Asociace českých filmových klubůHlavní partneři


 
Navigace:   Program   >>   Doprovodný program   >>   Zlatá doba

František Petrák – Zlatá doba

Kavárna Portal Uherské Hradiště
Vernisáž 25.7.2010 15.00 hod
25.7.2010 – 31.8.2010


František Petrák (narozen roku 1961 ve Vsetíně) se v současnosti zabývá malbou, kresbou, grafikou, užitou tvorbou, literárně-dramatickými žánry a loutkovým divadlem. Žije a pracuje v Luhačovicích a v Uherském Hradišti, kde působí jako pedagog SUPŠ a UTB. Svoji volnou tvorbou vystavuje doma i v zahraničí samostatně nebo na kolektivních výstavách.

Vystudoval SUPŠ v Uherském Hradišti a výtvarný obor na Pedagogické fakultě v Ostravě.

V malbě je jeho hlavním tématem vztah forem a barev v prostoru, který řeší v rozsáhlých tematických cyklech. Po sovách, stromech, rybách, tvářích a hvězdách se stále vrací k motivu lidské postavy-stromu, který abstrahuje až do znaků blízkých kaligrafii. Nejnovější tvorbu zastupuje zlatý cyklus, pro který je typická práce s různými odstíny zlaté barvy, jež u obrazu supluje třetí rozměr.

Součástí expozice v Cafe Portal je série původních litografií, které se autorovi staly inspirací pro grafickou vizualizaci 36. Letní filmové školy v Uherském Hradišti. Tyto litografie z pozůstalosti autorova děda Josefa Petráka, malíře kostelů a pozlatníka, zprostředkovaly v dětství první setkání s výtvarným uměním. Spolu se zlatou barvou kostelní výzdoby představují v tvorbě Františka Petráka návraty k vlastním kořenům

www.frantisekpetrak.cz

Všechna práva vyhrazena / © 2010 Asociace českých filmových klubů / realizace nextWEB / admin

 

Fotogalerie

Vyhledat na webu

  »

Ohlasy osobností

Přečtěte si, co říkají o 36. Letní filmové škole světové filmové osobnosti zde.

Zprávy z LFŠ na ČT

Znělka festivaluFacebook